Fazer Mylly

Fazer Finland Oy, Fazer Mylly
Kasakkamäentie 3, 15800 Lahti
PL 40, 15101 Lahti
Puhelin 020 555 3000
fazermills@fazer.com

 

Fazer Myllyn toimitusjohtaja Jarkko Arrajoki      044 710 9380  jarkko.arrajoki@fazer.com
     
Tuotanto    
Tuotantopäällikkö Tommi Puikkonen 050 559 8627  tommi.puikkonen@fazer.com
Viljanosto    
Viljanhankintapäällikkö Tero Hirvi 040 755 1459  tero.hirvi@fazer.com
Viljanosto Marja Haapaniemi 020 555 3646  mylly.viljanosto@fazer.com
Myynti    
Myyntipäällikkö    Jyrki Koponen 040 501 1700  jyrki.koponen@fazer.com
Myynnin asiakaspalvelu, kotimaa  Sari Kaarela 020 555 3665 / 0400 715 018  mylly.myynti@fazer.com
Markkinointi, teollisuustuotteet Katri Mäkinen 040 835 7141  katri.makinen@fazer.com
Tuotekehitys    
Tuotekehitys- ja tutkimuspäällikkö Markku Mikola 044 710 8866  markku.mikola@fazer.com
Asiantuntija, Laatu ja tuotekehitys Emmi Jokinen 050 303 7800  emmi.jokinen@fazer.com
Tuotekehityspäällikkö Jarmo Laine 040 847 4737  jarmo.laine@fazer.com 
Laadunvalvonta    
QEHS-päällikkö  Päivi Kanerva 040 660 5117  paivi.kanerva@fazer.com
Palautteet   mylly.palautteet@fazer.com
Logistiikkakoordinaattorit     
Vienti  Leena Helstelä  020 555 3645  leena.helstela@fazer.com
  Jaana Sipilä  020 555 3664  jaana.sipila@fazer.com
Fazer Ksylitoli    
VP, Xylitol Venture Anna Nicol 050 383 7735  anna.nicol@fazer.com
Myyntipäällikkö Miira Stenberg 0400 785 027  miira.stenberg@fazer.com