Fazer Mylly

Fazer Finland Oy, Fazer Mylly
Kasakkamäentie 3 / PL 40
15101 Lahti
Puhelin 020 555 3000
Faksi 020 555 3141

 

Fazer Myllyn johtaja Pekka Mäki-Reinikka         +358 400 422 051           pekka.maki-reinikka@fazer.com
     
Tuotanto    
Johtaja Toimitusketju, Mylly Jarkko Arrajoki +358 44 710 9380  jarkko.arrajoki@fazer.com
Valmistuspäällikkö Tarja Pöntinen +358 400 769 775
tarja.pontinen@fazer.com
Viljanhankintapäällikkö Tero Hirvi +358 40 755 1459 tero.hirvi@fazer.com
Myynti    
Myyntijohtaja Lassi Katavisto +358 40 574 6032 lassi.katavisto@fazer.com
Myyntipäällikkö    Jyrki Koponen +358 40 501 1700 jyrki.koponen@fazer.com
Myyntipäällikkö, vienti Milla Janhonen +358 50 384 0970 milla.janhonen@fazer.com
Myynnin asiantuntija, kuluttajatuotteet Jenni Vesalainen +358 40 7202129
jenni.vesalainen@fazer.com
Myynnin asiakaspalvelu, kotimaa  Sari Kaarela +358 20 555 3665 /
+358 400 715 018 mylly.myynti@fazer.com
Myynnin asiakaspalvelu, vienti   mill.sales@fazer.com
Tuotekehitys    
Tuotekehitys- ja tutkimuspäällikkö Markku Mikola +358 44 710 8866  markku.mikola@fazer.com
Tuotekehityspäällikkö Jarmo Laine +358 40 847 4737  jarmo.laine@fazer.com 
Laadunvalvonta    
Laatupäällikkö  Päivi Kanerva +358 40 660 5117 paivi.kanerva@fazer.com
Logistiikkakoordinaattorit     
Vilja Marja Haapaniemi  +358 20 555 3646 marja.haapaniemi@fazer.com
  Jere Hahko +358 20 555 3646 jere.hahko@fazer.com
Viljanosto   mylly.viljanosto@fazer.com
Vienti  Leena Helstelä  +358 20 555 3645 leena.helstela@fazer.com
  Jaana Sipilä  +358 20 555 3664  jaana.sipila@fazer.com