Fazer Mylly

Fazer Finland Oy, Fazer Mylly
Kasakkamäentie 3, 15800 Lahti
PL 40, 15101 Lahti
Puhelin 020 555 3000
fazermills@fazer.com

 

Fazer Myllyn johtaja Pekka Mäki-Reinikka         0400 422 051           pekka.maki-reinikka@fazer.com
     
Tuotanto    
Johtaja Toimitusketju, Mylly Jarkko Arrajoki 044 710 9380  jarkko.arrajoki@fazer.com
Valmistuspäällikkö Tarja Pöntinen 0400 769 775
tarja.pontinen@fazer.com
Viljanhankintapäällikkö Tero Hirvi 040 755 1459 tero.hirvi@fazer.com
Myynti    
Myyntipäällikkö    Jyrki Koponen 040 501 1700 jyrki.koponen@fazer.com
Myynnin asiakaspalvelu, kotimaa  Sari Kaarela 020 555 3665 / 0400 715 018 mylly.myynti@fazer.com
Myynnin asiakaspalvelu, vienti   mill.sales@fazer.com
Markkinointi, teollisuustuotteet Katri Mäkinen 040 835 7141
katri.makinen@fazer.com
Tuotekehitys    
Tuotekehitys- ja tutkimuspäällikkö Markku Mikola 044 710 8866  markku.mikola@fazer.com
Tuotekehityspäällikkö Jarmo Laine 040 847 4737  jarmo.laine@fazer.com 
Laadunvalvonta    
Laatupäällikkö  Päivi Kanerva 040 660 5117 paivi.kanerva@fazer.com
Logistiikkakoordinaattorit     
Vilja Marja Haapaniemi  020 555 3646 marja.haapaniemi@fazer.com
  Kirsi Yrjölä 020 555 3646 kirsi.yrjola@fazer.com
Viljanosto   mylly.viljanosto@fazer.com
Vienti  Leena Helstelä  020 555 3645 leena.helstela@fazer.com
  Jaana Sipilä  020 555 3664  jaana.sipila@fazer.com